»

Print this نوشته

سـرآغاز

سرآغاز دفتر بنام خدا

ستایش و ثنا ویژه خدائی است که بر بنده خویش منت گذارده شایستگی خدمت را به وی ارزانی می‌دارد. هم اوست که در این راه تندرستی و تلاش موهبت می‌بخشد و به مدد خویش انگیزه را در وجود آدمی همچون مشعلی فروزان می‌دارد. درود بی‌پایان بر حاملان رسالت الهی و دانش آموختگان و امانت داران وادی معرفت و علم زلال و بی‌زوال او که راه راست را به بندگان حقیقت و رهروان شریعت و طریقت بیاموختند که ان الانسان لفی خسر الا الذین آمنوا و عملوا الصالحات و تواصوا بالحق و تواصو بالصبر.
ضرورت استفاده از فضای مجازی همچون دیگر ضرورت‌ها در استفاده از وسایل و ضروریات امروزی زندگی در قرن ۲۱ است. نه کم و نه بیش. نه استفاده از دیگر وسایل پیشرفته امروزی بر این فضا برتری دارد و نه حلاوت و کاربرد فضای مجازی کمتر از سایر وسایل و امکانات پیشرفته امروزی است. اما این نکته را نمی‌توان در مورد فضای مجازی نادیده انگاشت که این فضای سهل الوصول فاصله‌ها را بسیار بسیار کمتر و ارتباطات را بسیار سریع‌تر و گسترده‌تر نموده است و همین را حتی می‌توان مزیت و برتری آن دانست.
مزیت دیگر که انگیزه اصلی ایجاد این سایت گردید اما نیاز مبرم امروزه به داشتن وسایل ارتباط جمعی مستقل برای بیان نظرات و دیدگاه‌ها و در بسیاری از موارد دفاع از خود در برابر ابهامات و ایراد‌ها می‌باشد. این موضوع را در کنار استفاده از مزایای سریع اطلاع رسانی و خبر رسانی بگذارید تا اهمیت موضوع کامل گردد. این امر مهم نیز نه فقط به راه اندازی و اداره یک یا چند سایت و وبلاگ به سامان می‌رسد که تلاش و توان جمعی و همکاری و همیاری را می‌طلبد تا ثمربخش باشد و ترابطوا و رابطوا اساس بنیادین خواهد بود برای این کار.
به میمنت و مبارکی روزی که به خواست و توافق جمعی و با تبرک و تیمن از آیه شریفه مداینه روز سردفتر نام گذاری گردیده این سایت را ایجاد و راه اندازی نموده و امید است با راهنمایی و دلالت پیشکسوتان و اساتید فن و یاری و همکاری اهل فضل و قلم و خبر با پیشه و سرمشق قرار دادن راستی و صداقت و امانت بتوانیم تلاشی در جهت ارتقاء و اعتلاء صنف و حرفه و ایفای مسئولیت و خدمت و رسیدن به مقصد نهایی که رضایت خدای سبحان و آسایش خلایق است بنمائیم. با امید به دعای خیر همگان.

Permanent link to this article: http://adlnevis.ir/%d8%b3%d9%80%d8%b1%d8%a2%d8%ba%d8%a7%d8%b2/

2 comments

  1. احسان اله پیرداده بیرانوند

    سلام و درود برشما همکار گرامی وفرهیخته که با این اقدام زیبای خود سرشار از شوقمان ساختید.روز سردفتر بر تمامی همکاران گرامی و زحمتکشمان مبارک باد.خداوند شما را سرافراز و دلشاد نماید.

  2. سید مجید چاوشی

    با سلام و احترام و ادب
    ار سایت خوب و ارزشمند عدل نویس بسیار خوشحال شدم و آرزوی موفقیت و بهروزی بیشتر را برایتان دارم
    امیدوارم خودم و دیگر همکاران تشویق شویم تا دراین مسیر جهادی که موجب گسترش علم و همدلی بیشتر بین انسان های مومن و وفرهیخته می شود گام برداریم و موجبات تقویت این عرصه را بیشتر فراهم نماییم .

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید از این تگ‌های اچ‌تی‌ام‌ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>