«

»

Print this نوشته

دیدگاه انتخاباتی آقای احمد علی سیروس سردفتر اسناد رسمی شماره ۱۱۱ تهران

sirosدر سنوات قبل ما در روند قانونگذاری هیچ نقشی نداشتیم. قوانین تصویب می شد و ما فقط آن را اجرا می کردیم اما از یک جایی احساس کردیم که ما نباید صامت باشیم و ساکت بنشینیم لذا سعی کردیم نیازمندی ها و نظرات خود را در اختیار قانونگذار قرار دهیم . در این مورد می توان از نقش موثر سردفتران در تصویب قانون کاهش حق الثبت تنظیم اسناد و قانون تسهیل تنظیم اسناد و لغو ضرورت اخذ مدرک نظام وظیفه برای تنظیم اسناد نام برد.

به نام خدا

 با سلام و گرامیداشت ایام فرخنده دهه فجر

حقیقت این است که هیات مدیره کانون سردفتران نظرگاه چند صد هزار نفر است. هدف این نیست که من عضو هیات مدیره شوم. عضو هیات مدیره بودن قطعا غیر از دردسر و دوندگی چیزی نیست. مزیتی ندارد ولی مسئولیت دارد. نشاندهنده ی این است که ما نسبت به آینده ی خودمان چقدر حساس هستیم. در سنوات قبل ما در روند قانونگذاری هیچ نقشی نداشتیم. قوانین تصویب می شد و ما فقط آن را اجرا می کردیم اما از یک جایی احساس کردیم که ما نباید صامت باشیم و ساکت بنشینیم لذا سعی کردیم نیازمندی ها و نظرات خود را در اختیار قانونگذار قرار دهیم . در این مورد می توان از نقش موثر سردفتران در تصویب قانون کاهش حق الثبت تنظیم اسناد و قانون تسهیل تنظیم اسناد و لغو ضرورت اخذ مدرک نظام وظیفه برای تنظیم اسناد نام برد.

با توجه به نقشی که کانون سردفتران و دفتریاران در زندگی اجتماعی و اقتصادی سردفتر ، دفتریار و کارکنان دفترخانه و خانواده هایشان که بالغ بر چند صد هزار نفر می باشند دارد، ‌شایسته است کسی که می خواهد عضو هیات مدیره شود و در کانون سردفتران وارد شود هدفش اعتلای شان سردفتر و نظام دفترخانه باشد و برنامه ی خودش را ارائه دهد و از اتهام زدن و افترا زدن بپرهیزد.

علیرغم اینکه من به عملکرد هیات مدیره فعلی انتقاداتی دارم اما به جرات می گویم که هیچ یک از اعضای هیات مدیره سوء نیتی نداشته اند و با بررسی هایی که کرده ام در عملکردشان هیچ خدشه ی مالی وجود ندارد.

توصیه من برای برگزاری انتخابات پرشور و فراگیر این است که از اتهام زدن بپرهیزیم و با ارائه ی برنامه ی مشخص و کارشناسانه رغبت همکاران را برای رای دادن افزایش دهیم.

نقل از وبلاگ بنچاق . سایت عدل نویس در انتشار دیدگاه ها و مقالات همکاران محترم در رابطه با انتخابات کانون سردفتران و دفتریاران مطابق موازین قانونی و اخلاقی استقبال می کند .

Permanent link to this article: http://adlnevis.ir/%d8%af%db%8c%d8%af%da%af%d8%a7%d9%87-%d8%a7%d9%86%d8%aa%d8%ae%d8%a7%d8%a8%d8%a7%d8%aa%db%8c-%d8%a2%d9%82%d8%a7%db%8c-%d8%a7%d8%ad%d9%85%d8%af-%d8%b9%d9%84%db%8c-%d8%b3%db%8c%d8%b1%d9%88%db%8c%d8%b3/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید از این تگ‌های اچ‌تی‌ام‌ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>