«

»

Print this نوشته

بیانیه پایانی نخستین بزرگداشت روز سردفتر در سال ۱۳۹۱

به گزارش پایگاه اطلاع رسانی کانون سردفتران ودفتریاران تهران بیانیه نخستین نشست بزرگداشت روز ششم دی به تصویب رؤسا ، نایب رئیسان و اعضاء کانون ها و جوامع سردفتری استان های کشور رسیده است . در بنده ۴ این بیانیه چنین آمده :

«  تلاش برای ثبت روز ششم دی ماه به عنوان روز سردفتر و ثبت هفته سندرسمی از ششم دی ماه به مدت یک هفته. »

متن کامل بیانیه به نقل از سایت کانون سردفتران و دفتریاران

 

“بسمه تعالی”

 ما شرکت کنندگان در نخستین بزرگداشت ششم دی ماه، (رؤسا،نایب رئیسان،اعضای جوامع و کانون های سردفتری سراسر کشور) به عنوان نمایندگان سردفتران سراسر کشور و عصاره جامعه سردفتری، بدینوسیله مطالبات خود را به عنوان بیانیه پایانی این نشست بدین شرح اعلام می داریم:

۱ ـ درخواست ابلاغ منشور اخلاقی این نشست به عنوان منشور اخلاق حرفه ای سردفتری و تاکید بر رعایت و پایبندی سران دفاتر و دفتریاران سراسر کشور به الزامات مندرج در آن.

۲ ـ اعلام حمایت از برگزاری نخستین همایش نقش و جایگاه سند رسمی در نظم حقوقی به استناد بند یک ماده ۶۶ قانون دفاتر اسنادرسمی و درخواست تلاش متمرکز از کانون سردفتران و دفتریاران برای برگزاری هرچه سریعتر این همایش،با رفع موانع و بستر سازی جهت نیل به اهداف والای مدنظر آن در تثبیت جایگاه سردفتر، سندرسمی و کانون در نظام قضایی و اجرایی کشور،‌تثبیت مالکیت و کاهش دعاوی محاکم قضایی و توسعه امنیت اجتماعی ،اقتصادی و قضایی در سطح کشور.

۳ ـ برگزاری سالانه بزرگداشت روز ششم دی ماه باحضور حداکثری اعضای خانواده دفاتر اسنادرسمی و تثبیت آن و تاکید بر برگزاری سالیانه آن به دو صورت استانی و سراسری بصورت توامان.

۴ ـ تلاش برای ثبت روز ششم دی ماه به عنوان روز سردفتر و ثبت هفته سندرسمی از ششم دی ماه به مدت یک هفته.

۵ ـ تثبیت دبیرخانه دایمی همایش ششم دی ماه در تهران با تعیین سالانه چهار استان دیگر به عنوان استان های معین که هر سال برای سال بعد انتخاب می گردند و برای سال ۱۳۹۲ بنا به پیشنهاد نمایندگان آن ها، این چهار استان با تصویب جمع از این قرارند: استان های آذربایجان غربی،گیلان،مازندران و یزد.

۶ ـ تلاش در جهت انعکاس کامل رسانه ای نشست سراسری بزرگداشت ششم دی ماه.

۷ ـ درخواست از کلیه مسئولین اجرایی،قضایی و تقنینی کشور درخصوص حمایت از نقش و جایگاه سندرسمی با توجه به تاثیر ویژه سند رسمی در قضازدایی و امنیت اجتماعی_اقتصادی_قضایی و بهداشت قضایی و کاهش دعاوی محاکم قضایی و حفظ حقوق عامه.

 والعاقبة للمتقین

ششم دی ماه ۱۳۹۱

Permanent link to this article: http://adlnevis.ir/%d8%a8%db%8c%d8%a7%d9%86%db%8c%d9%87-%d9%be%d8%a7%db%8c%d8%a7%d9%86%db%8c-%d9%86%d8%ae%d8%b3%d8%aa%db%8c%d9%86-%d8%a8%d8%b2%d8%b1%da%af%d8%af%d8%a7%d8%b4%d8%aa-%d8%b1%d9%88%d8%b2-%d8%b4%d8%b4%d9%85/

پاسخ دهید

نشانی ایمیل شما منتشر نخواهد شد. بخش‌های موردنیاز علامت‌گذاری شده‌اند *

می‌توانید از این تگ‌های اچ‌تی‌ام‌ال استفاده کنید: <a href="" title=""> <abbr title=""> <acronym title=""> <b> <blockquote cite=""> <cite> <code> <del datetime=""> <em> <i> <q cite=""> <strike> <strong>